среда, 19 декабря 2012 г.

Графічний процесор

    Графічний процесор (Graphics Proccesing Unit, GPU) — окремий пристрій персонального комп'ютера або ігрової приставки, який виконує графічний рендеринг. Сучасні графічні процесори дуже ефективно обробляють графіку, завдяки спеціалізованій конвеєрній архітектурі.
    Графічний процесор в сучасних відеокартах використовується в якості прискорювача відеографіки, але можуть бути використани і для обрахунків (GPGPU). Обрахунковими особливостями в порівнянні із CPU є:
-архітектура, максимально націлена на збільшення швидкості обчислень текстур та складних графічних об'єктів; 
-обмежений список команд.
Версії DirectX, та зміни з попередніми:
DirectX 6.0 — Мультитекстурування
DirectX 7.0 — Апаратна підтримка Transformation, Clipping and Lighting (TCL/T&L)
DirectX 8.0 — Pixel Shader 1.3 & Vertex Shader 1.1
DirectX 8.1 — Pixel Shader 1.4 & Vertex Shader 1.1
DirectX 9.0 — Шейдерна модель 2.0
DirectX 9.0b — Pixel Shader 2.0b & Vertex Shader 2.0
DirectX 9.0c — Шейдерна модель 3.0, GPGPU
DirectX 9.0L — Windows Vista/7 , Vista version of DirectX 9.0c, Шейдерна Модель 3.0, Windows Graphic Foundation 1.0, DXVA 1.0, GPGPU
Direct3D 10 — Windows Vista/7, Шейдерна модель 4.0, Windows Graphic Foundation 2.0, DXVA 2.0, GPGPU
Direct3D 10.1 — Windows Vista/7, Шейдерна модель 4.1, Windows Graphic Foundation 2.1, DXVA 2.1, GPGPU
Direct3D 11 – Windows 7/Vista, Шейдерна модель 5.0, Tessellation(Теселяція), Multithreaded rendering(мультипроцесорний рендерінг), Compute shaders (Підрахування шейдерів), використовується комп'ютерними програмами та хардвеаром(компонентами комп'ютера) що підтримують Direct3D 9/10/10.1, GPGPU, Windows Graphic Foundation 
Direct3D 11.1 —  для роботи в Windows 8

 Версії OpenGL,  та зміни з попередніми:
OpenGL 1.1 — Texture objects
OpenGL 1.2 — 3D textures, BGRA і packed pixel formats
OpenGL 1.3 — Мультитекстурування, multisampling, texture compression
OpenGL 1.4 — Depth textures
OpenGL 1.5 — Vertex Buffer Object (VBO), Occlusion Querys
OpenGL 2.0 — GLSL 1.1, MRT, Ніп Power of Two textures, Point Sprites, Two-sided stencil
OpenGL 2.1 — GLSL 1.2, Pixel Buffer Object (PBO), sRGB Textures
OpenGL 3.0 — GLSL 1.3, Texture Arrays, Conditional rendering, Frame Buffer Object (FBO)
OpenGL 3.1 – GLSL 1.4, Instancing, Texture Buffer Object, Uniform Buffer Object, Primitive restart
OpenGL 3.2 – GLSL 1.5, Geometry Shader, Multi-sampled textures




вторник, 4 декабря 2012 г.

AMD Fusion

AMD Fusion — кодова назва мікропроцесорної архітектури, яка була розроблена компанією AMD. Суть проекту «AMD Fusion» полягає в об'єднанні в одне ціле центрального багатозадачного універсального процесора з графічним паралельним багатоядерним процесором. Процесори,  що  створюються  за  такою  мікроархітектурою,  називаються  APU - Accelerated Processing Unit, по аналогії з CPU -  Central  Processing Unit. Розробка технології «Fusion» стала можливою після придбання канадської компанії ATI компанією AMD 25 жовтня 2006. У квітні 2009 року, а з'явилася новина про те,  що AMD  зібрала  пробну  версію  першого покоління AMD Fusion під кодовою назвою «Llano» та  була  задоволена  результатами.  APU «Llano» мали складатися з чотирьох ядер класу Phenom II з 4Мб кеш-пам'яті L3 і контролера DDR3 1600 МГц, а також з графічним ядром з підтримкою Direct3D 11 і шиною PCI Express 2.0 для зовнішньої відеокарти.  Це перше покоління повинно було виготовлятися по 45-нанометровому техпроцесу. Але у 2009 році AMD так і не встигла налагодити масове виробництво APU AMD Fusion. Пізніше, каліфорнійський розробник надіявся, що зможе представити перший Fusion APU на основі 45-нанометрового техпроцесу вже на початку 2010 року. Але, на жаль, початкові плани AMD не справдилися, у зв'язку з низьким виходом прототипних чипів, і компанія була змушена перенести початок масового виробництва першого гібридного процесора Fusion на 2011 рік, коли почалося масове виробництво чипів AMD за 32 нм. техпроцесом. Врешті решт у 2011 році AMD представило чотири модифікації AMD Fusion - Llano, Zacate, Desna та Ontario. Початкова Концепція APU AMD Fusion Гетерогенна багатоядерна мікропроцесорна архітектура, яка комбінує процесорні ядра загального призначення з послідовною обробкою даних і багатопотокові графічні ядра з паралельною обробкою даних в одному процесорному кристалі. Процесори серії AMD Fusion будують нову модульну методологію дизайну, під назвою M-SPACE (пізніше APU), яка об'єднує на одній мікросхемі CPU та GPU. Ця багатоядерна архітектура має низку перевагу в порівнянні з традиційно відокремленими CPU та GPU. Так APU є значно гнучкішою архітектурою, яка дозволяє мінімізувати архітектурні зміни між різними комбінаціями компонентів. Вбудоване графічне ядро може бути змінено без необхідності редизайну всього процесорного кристала. Продукти AMD Fusion мають вбудовану 16-лінійну шину PCI Express 2.0. Апаратна реалізація блоку UVD 3 (англ. Unified Video Decoder), що забезпечує підтримку повного апаратного декодування відеопотоків форматів MPEG2, VC-1 і H.264. [13] Архітектура APU AMD Fusion дозволяє мати на 10% більше пінів, ніж традиційний CPU. APU AMD Fusion мають чотири різних сокета (роз'єма), кожен з яких призначений для свого сегмента ринку. Сокет Socket FM1 (PGA) - для настільних комп'ютерів Socket FS1 (μPGA), Socket FP1 (BGA), Socket FT1 (BGA) - для неттопів і ноутбуків.

Майбуйтні процесори - напівпроводникова пластина 

Внуршні блоки на кристалі Llano 

Моделі Llano 

 Порівння ядра Llano та Sandy Bridge

Ядро Llano

Ядро AMD A8-3850 (Llano)
Chipset AMD A75